Достапни линкови

Багдад: Најмалку шест лица загинале во напад на бомбаш самоубиец


Во денешниот напад на бомбаш самоубиец во Багдад загинале најмалку шест лица, додека дваесетина други биле повредени. Нападот бил извршен во дел од градот каде што претежно живеат сунити и кои ги подржуваат американските сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG