Достапни линкови

Пакистан: Најмалку осум лица загинале во напад на исламски милитанти


Во денешниот напад на исламски милитанти врз две седишта на провладини канцеларии во северозападниот дел на Пакистан загинале најмалку осум луѓе, јавуваат агенциите. Пакситанските власти сметаат дека нападот го извршиле узбечки милитанти.
XS
SM
MD
LG