Достапни линкови

Багдад: Осум лица загинале меѓу кои и 4 ирачки војници во самоубствен бомбашки напад


Најмалку осум лица загинале, меѓу кои и четворица ирачки војници во самоубствен бомбашки напад во текот на церемонија на која се одбележувал Денот на Армијата. Како што се јавува, бомбашот самоубиец ја активирал бомбата во моментот кога група војници прославувале надвор од зградата каде се одржувала церемонијата.
XS
SM
MD
LG