Достапни линкови

Атина: Силен земјотрес со епицентар на полуостровот Пелопонес ја потресе Атина


Силен земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала утринава го погодил јужниот дел на полуостровот Пелопонес во Грција. Земјотресот бил почуствуван и во Атина, предизвикуваќи паника меѓу населението, но засега според полицијата нема информации за евентуални штети или жртви.
XS
SM
MD
LG