Достапни линкови

Техеран: Иран протерал германски дипломат


Иран протерал германски дипломат поради како што е соопштено ,,недипломатски“ активности. Информацијата ја соопшти портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Али Хусеини, кој не даде детали за името на дипломатот.
XS
SM
MD
LG