Достапни линкови

Грац: 15 македонски државјани повредени во сообраќајна несреќа во близина на Грац


Рано изутринава се случила тешка сообраќајна несреќа во близина на австрискиот град Грац во која се повредени 15 патници кога дански автобус кој превезувал македонски државјани слетал од патот, јавува агенцијата МИА. Како што е соопштено од вкупно 45 патници, 15 се повредени, од кои тројца потешко. Ниту едно лице, како што се јавува, не здобило повреди опасни по живот.
XS
SM
MD
LG