Достапни линкови

Вашингтон: Американската економија е на црвсти основи, оценка на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека американската економија е на цврсти основи и покрај недоволниот раст на бројот на вработените во минатиот месец, проблемите на пазарот на недвижности и рекордните цени на нафтата. По состанокот со неговите економски советници, Буш оцени дека најлошата работа што би можел да ја направи Конгресот за американската економија е да ги зголеми даноците.
XS
SM
MD
LG