Достапни линкови

Исламабад: Британски инспектори пристигнаа во Пакистан за истрага на убиството на Буто


Неколкумина британски инспектори денеска пристигнаа во Исламбад за да им помогнат на пакистанските власти во истрагата на убиството на лидерот на опозицијата Беназир Буто. Претседателот Первез Мушараф изјави дека ги поканил британските експерти со цел да се отстранат сите сомневања дека властите биле вмешани во атентатот врз Беназир Буто. Нејзината партија пак бара истрага која ќе биде спроведена од Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG