Достапни линкови

Софија: Бугарски товарен брод потонал во Азовско Море поради силното невреме


Бугарски товарен брод со 11 морнари потонал денеска во Азовско Море, на границата меѓу Русија и Украина, поради силното невреме. Портпарол на руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека најмалку 4-ца морнари загинале.
XS
SM
MD
LG