Достапни линкови

Вашингтон: САД скептични дека Северна Кореја ќе ги стави на увид сите нуклеарни програми


Соединетите Држави изразија скептицизам дека Северна Кореја ќе го исполни ветувањето за ставање на увид на сите нејзини нуклеарни програми. Прес секретарот на Белата Куќа, Дана Перино изјави дека Вашингтон и натаму чека на информациите од Пјонг Јанг. Американскиот преговарач Кристофер Хил кон крајот на неделава патува за Азија.
XS
SM
MD
LG