Достапни линкови

Исламабад: Опозицијата во Пакистан бара истрага на ОН за атентатот на Буто


Истрага под закрила на Обединетите Нации е единствениот начин да се дојде до вистината за виновниците за убиството на Беназир Буто, изјави денеска претставник од нејзината партија. Претседателот на Пакистан Первез Мушараф вчера изјави дека во истрагата ќе помогнат и припадници на британската полиција. Во меѓувреме, опозицијата ја критикуваше владината одлука за одлагање на парламентарните избори, кои наместо на 8-ми овој месец, ќе се одржат на 18-ти февруари.
XS
SM
MD
LG