Достапни линкови

Вашингтон: Министерот за надворешни работи на Либија на средба со Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, во Вашингтон ќе се состане со министерот за надворешни работи на Либија, Мухамед Абдел Рахман. Ова е прва посета на либијски висок претставник на Соединетите Држави во последниве 30-тина години. Односите меѓу двете земји се подобрија откако Либија во 2003-та година соопшти дека се откажува од подршката на тероризмот и од оружјето за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG