Достапни линкови

Њујорк: Цената за барел нафта ја надмина психолошката граница од сто долари


Барел нафта вчера на нјујоршката берза достигна рекордна цена од 100 американски долари, јавија агенциите. Како што се наведува на ова поскапување за повеке од 4 долари влијаеше насилството во Нигерија и Алжир, зголемената побараувачка, слабиот долар. Претходно рекорд од 99,29 долари беше забелажан на 21 ноември 2007.
XS
SM
MD
LG