Достапни линкови

Вашингтон: Бугарскиот шеф на дипломатијата во посета на САД


Бугарскиот министер за надворешни работи и вицепремиер Ивајло Калфин од денеска до 8 јануари ќе престојува во официјална посета на Соединетите држави. Тој ќе ги посети Вашингтон, Лос Анџелес и Сан Франциско. Во програмата на посетата се вклучени средби со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, како со замениците-министри за финансии и за одбрана, Роберт Кимит и Ерик Еделман. Калфин ќе учествува во дискусијата за идниот развој на Балканот во German Marshall Fund.
XS
SM
MD
LG