Достапни линкови

Багдад: Најмалку 28 загинати во самоубиствен напад


Најмалку 28 лица загинаа а 33 се повредени во вчерашниот самоубиствен бомабшки напад во мешан шиитско сунитски кварт во Багадад. Како што јавуваат агенциите нападот се случил за време на погребната церемонија на пензиониран воен офицер кој загинал во експлозија на бомба пред 5 дена во Багдад.
XS
SM
MD
LG