Достапни линкови

Драгаш: Нема повредени во силна експлозија


Мокна експлозија одекнала во косовскиот планиски регион Драгаш во кој поголемиот дел од населението се муслимани од српско говорно подрачје - јавуваат агенциите. Во експлозијата нема повредени. Населението во Драгаш не ја признава власта во Приштина и претежно ги следи иснтрукциите на Белград.
XS
SM
MD
LG