Достапни линкови

Вашингтон: Дојдено е вистинско време за примена на планот на Ахтисари


Американскиот претставник во Преговарачката Тројка на Контакт Групата Френк Визнер изјави дека став на неговата земја е оти е дојдено вистинско време за примена на планот на Марти Ахтисари на Косово. Планот многу отворено говори за перспективата на независно Косово, истакна Визнер.
XS
SM
MD
LG