Достапни линкови

Лахор: Протести против Мушараф


Најмалку 10 илјади лица протестираа денеска по улиците на Лахор, во североисточен Пакистан, извикувајќи слогани против пакистанскиот претседател Первез Мушараф. Партијата на убиената премиерка соопшти дека в недела ќе донесе конечна одлука за учеството на парламентарните избори на 8.јануари. Партиски претставници, веднаш по атентатот, најавија дека ќе ги бојкотираат изборите.
XS
SM
MD
LG