Достапни линкови

Свет: Цената на нафтата 97 долари за барел


На азиските берзи денеска цената на нафтата достигна 97 долари за барел, највисока овој месец, поради загриженоста од влијанието на убиството на пакистанкиот опозиционен лидер Беназир Буто и иднината на демократијата во Пакистан. Според аналитичарите порастот се должи и на повисокиот од очекуваниот пад на инвестиции во нафтената индустрија во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG