Достапни линкови

Техеран: Пристигна втората пратка нуклеарно гориво од Русија


Иранските медиуми јавија дека во земјата пристигнала втората пратка нуклеарно гориво од Русија за иранската централа Бушеир. Западните земји се надеваат дека овие испораки ке го убедат Иран да пресатне со програмата за збогатување ураниум за која стравуваат дека ќе му овозможи на Техеран изработка на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG