Достапни линкови

Москва: Поддршката за Медведев во Русија се зголемува


Кандидатот за претседател на Русија, Дмитриј Медведев според најновите анкети, има осум отсто поголема поддршка од онаа што ја доби Владимир Путин на претседателските избори во 2004 година. Доколку изборите се одржуваат оваа недела, за кандидатот на партијата „Единствена Русија“, првиот вицепремиер на Русија, Дмитриј Медведев би го поддржале 79 отсто од анкетираните. Ова го покажуваат резултатите од анкетата на „Левада центар“.
XS
SM
MD
LG