Достапни линкови

Индонезија: 120 загинати во лизгање на земјиште


Во лизгањето на земјиштето предизвикано од обилните дождови во западна Индонезија загинаа најмалку 120 лица, официјално е соопштено. Спасувачките екипи продолжуваат со извлекување на телата на заробени лица. Неколку илјади лица останаа без домови, а најпогодени се областите на островот Јава, каде обилни дождови паѓаа без престан последните 12 часа.
XS
SM
MD
LG