Достапни линкови

Сан Франциско: Избеган сибирски тигар убил посетител во зоолошка градина


Сибирски тигар кој избегал од зоолошката градина во Сан Франциско убил еден посетител, а повредил уште двајца, соопшти полицијата која веднаш потоа го убила. Двајцата повредени биле во стабилна состојба, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG