Достапни линкови

Истанбул: Спречен голем бомбашки напад


Турската полиција соопшти дека спречила голем бомбашки напад во Истанбул, додавајки дека бил уапсен 25-годишен маж со 3 килограми експлозив. Локалните медиуми јавија дека потоа полицијата упаднала во еден стан, каде што биле откриени поголеми количества екслозив и било уапсено уште едно лице.
XS
SM
MD
LG