Достапни линкови

Ерусалим: Втора средба меѓу претставници на Палестинците и Израелците


Претставници на израелците и палестинците се состанаа по втор пат во Ерусалим, но разговорите беа во сенка на израелските планови за изградба на нова населба во близина на Ерусалим. Овој план е критикува од Соединетите Држави и од Европската Унија. Вчера, палестинскиот преговарач изјави дека Израел треба да избере меѓу патот на преговори и мир, или нови населби.
XS
SM
MD
LG