Достапни линкови

Сеул: Потонал брод со токсичен материјал


Брод со токсичен материјал потонал денеска во Јужно-корејските води, околу 450 километри од Сеул, а 14 морнари се водат како изчезнати. Еден од морнарите, кои се наоѓале на бродот, е пронајден во морето, а по другите сеуште се трага. Бродот превезувал околу 2 илјади тони азотна киселина кон Тајван.
XS
SM
MD
LG