Достапни линкови

Москва: Русија очекува седум милијарди долари од извоз на оружје


Русија очекува годинава приход од околу 7 милијарди долари од извоз на оружје, изјави првиот заменик премиер Сергеј Иванов. Според РИА Новости, од 2000-та година, Русија, секоја година двојно го зголемува извозот на оружје.
XS
SM
MD
LG