Достапни линкови

Баиџи: Најмалку 20 загинати во експлозија на камион бомба


Најмалку 20 луѓе загинале, меѓу кои и жени и деца, а околу 80 биле повредени при денешната екплозија на камион бомба во ирачкиот северен град Баиџи. Локалните власти велат дека бројот на жртвите би можел да биде и поголем, бидејки, од екплозијата, биле урнати и две згради.
XS
SM
MD
LG