Достапни линкови

Узбекистан: Денеска резултати од претседателските избори, се очекува победа на Каримов


На претседателските избори во Узбекистан се очекува актуелниот претседател Ислам Каримов да освои уште еден 7 годишен мандат. Резултатите ке бидат објавени денеска а мисијата на ОБСЕ соопшти дека изборите не биле согласно меѓународните стандарди, во политичка средина без простор за опозиција како и сеите досегашни избори во Узбекистан.
XS
SM
MD
LG