Достапни линкови

Бакуба: Киднапиран автобус со 14 Шиити, меѓу нив и жени и деца


Вооружено лице киднапирало во близна на ирачкиот град Бакуба автобус со 14 шиити, мегу кои жени и деца соопшти ирачката полиција. Во судир на воз со автомобил загинале 13 лица, од кои 11 биле деца. Инцидентот се случил на железнички премин во подрачјето Ал Са северно од Хила.
XS
SM
MD
LG