Достапни линкови

Ерусалим: Втора рунда израелско – палестински преговори


Денеска во Ерусалим треба да биде одржана втора рунда израелско палестински преговори согласно американскиот мировен план. Во меѓувреме при израелските воздушни напади врз Газа загинаа двајца милитанти на Хамас. Вчера израелското министерство за урбанизам предложи план за изградба на 740 нови домови на окупираната земја во близина на Ерусалим. Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз изјави дека не може да разбере зошто Израел превзема вакви активности за време на преговори.
XS
SM
MD
LG