Достапни линкови

Москва: Прва седница на руската Дума во нов состав


Руската Дума денеска ја одржува првата седница во новиот состав по победата на Путиновата Обединета Русија која од 450 има 315 места во Парламентот. Убедливата победа, според Претседателот Владимир Путин, му дава морално право да остане силен глас во руската политика и по завршувањето на мандатот во Март кога ќе бидат одржани претседателски избори.
XS
SM
MD
LG