Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинале во Багдад


Најмалку четири лица загинале, а шест се повредени во самоубствен бомбашки напад што се случил во близина на пункт на ирачките безбедносни сили во Багдад. Како што соопшти ирачката полиција, еден од загинатите бил ирачки војник. Ирачките безбедносни сили се цел на бомбашки напади, посебно во Багдад и провинциите северно од градот.
XS
SM
MD
LG