Достапни линкови

Пакистан: Девет лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Агенциите јавуваат дека девет лица биле убиени во самоубиствен боммашки напад во Пакистан Експлозијата оддекнала пред панистанската џамија, а се наведува дека можна цел на нападот бил порнешенен пакистански минситер.
XS
SM
MD
LG