Достапни линкови

Вашингтон: Буш изрази загриженост за ситуацијата во Авганистан


Американскиот претседател Џорџ Буш изрази загриженост за ситуацијата во Авганстан, додавајки дека ангажирањето на НАТО не е доволно за да се спречи ширењето на насилството во областите во кои контролата ја преземаат талибанците и Ал каеда. Тој ова го кажа на неговата завршна пресс конференција што се одржува спроти Велигденските празници.
XS
SM
MD
LG