Достапни линкови

Мина: Симболично каменување на ѓаволот како дел од годишниот аџилак


Денеска во светиот град Мина се одвива симболичното каменување на ѓаволот како дел од годишниот аџилак во Саудиска Арабија. Досега не биле забележани поголеми проблеми, јавуваат агенциите, додавајќи дека тоа било благодарение на преземените големи безбедносни мерки на судиските власти.
XS
SM
MD
LG