Достапни линкови

Сеул: Лу Мјунг Бак нов претседател на Јужна Кореа


Ли Мјунг Бак ќе биде нов претседател на Јужна Кореа, покажаа официјалните резултати од вчерашните избори во таа земја. Конзервативецот Ли кој порано беше директор на корпорацијата Хјундаи и градоначалник на Сеул вети дека ќе работи на заздравување на јужнокорејската економија.
XS
SM
MD
LG