Достапни линкови

Вашингтон: Одобрени 70 милијарди долари за воените операции во Ирак и Авганистан


Американскиот Конгрес одобри седумдесет милијарди долари за финансирање на воените операции во Ирак и Авганистан. Парите се дел од петстотини пеесет и пете милијарди долари предвидени за финансирање на американската федерална влада. Сенатот и Претставничкиот дом законот веќе му го доставија на потпис на претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG