Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот одобри 70 милијарди дилари за американските воени операции во Ирак и Авганистан


Конгресот на Соединетите Американски држави одобри 70 милијарди долари за американските воени операции во Ирак и Авганистан. Овие пари како што јавуваат агенциите се дел од 555 милијарди долари кои се наменети за сите владини федерални тела освен за одбрамбениот оддел кој е финансиран посебно. Откако планот го одобрија Сенатот и преставничкиот дом сега се очекува да го потпише и претсеадтелот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG