Достапни линкови

Скопје: Продолжува посетата на претседателот на Собранието на Албанија Топали Чоба


Претседателот на собранието на Албанија Јозефина Топали Чоба која од вчера преатојува во официјална посета на Македонија денеска ке оствари средба со премиерот Никола Груевски. По средбата со премиерот таа ке се сретне и со нејзиниот македонски колега Љубиша Георгиевкси. Вчера Чоба ја прими и шефот на државата Бранко Црвенсковски.
XS
SM
MD
LG