Достапни линкови

Охрид: Унапредувања и пензионирања на генерали во АРМ


Претседателот Бранко Црвенсковки денеска како што соопштија од неговиот кабинет денекса ќе унапреди и ќе прати во пензија генерали на армијата на република Македонија.Свеченсота ке се одржи попладне во Вилата Биљана во Охрид.
XS
SM
MD
LG