Достапни линкови

Сеул: Ли Мјунг Бак победник на претседателските избори


Конзервативецот Ли Мјунг Бак е веројатен победник на претседателските избори во Јужна Кореја, покажуваат излезните анкети од изборните места. За време на предизборната кампања, Ли најави подршка на бизнисот во земјата и поголема соработка со Северна Кореја на дипломатско ниво.
XS
SM
MD
LG