Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 40 загинати во железничка несреќа


Најмалку 40 луѓе загинале, а над 100 биле повредени во железничка несреќа во Пакистан. Патнички воз, кој сообраќал од Карачи до Лахоре, излетал од шините, а пакистанските власти сметаат дека нема индиции за можна саботажа.
XS
SM
MD
LG