Достапни линкови

Вашингтон: Значителен успех на американските сили во Ирак, оценка на Пентагон


Пентагон оцени дека американските сили во Ирак постигнале значителен успех во последниве три месеци. Во извештајот се вели дека безбедносната ситуација зависи од економскиот и политичкиот прогрес и се додава дека Иран не престанал со помагањето и обуката на илегалните шиитски милитанти во Ирак. Техеран ги отфрла ваквите овинувања.
XS
SM
MD
LG