Достапни линкови

Анкара: Група турски војници навлегле во северен Ирак


Група турски војници влегоа во северен Ирак каде што се базите на курдските буновници. Според ројтерс, во Гали Раш влегле околу 300 лесно вооружени туркси војници. Засега нема извештаи за судири. Ирак соопшти дека една жена загинала кога турските авиони за време на викендот бомбардираа подрачја во северен Ирак.
XS
SM
MD
LG