Достапни линкови

Киркук: Ненајавена посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска пристигна во Киркук во ненајавена посета на Ирак. Целта е да се сретне со преставници на курдите, сунитите, шиитите, христијаните и туркмените во обид за политичка обнова на Ирак. Рајс во Ирак присигна од Париз каде што учествуваше на состанок на Квартетот за Блискиот исток и на донаторската конференција за палестинскиет територии.
XS
SM
MD
LG