Достапни линкови

Анкара: Курдската работничка партија се заканува со одмазди за турските напади во северен Ирак


Курдската работничка партија се закани дека ќе се одмазди за нападите на турските воени авиони врз цели во Северен Ирак. Според нивни зивори за време на последните воздушни напади на турската авијација загинале петмина припадници на Курдската работничка партија и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG