Достапни линкови

Хавана: Кастро најави можно повлекување од водечката државна функција


Кубанскиот претседател Фидел кастро кој поради болест не се појавуваше во јавност цели 16 месеци најави можно повлекување од водечката државна функција. Во писмото прочитано на државната телевизија, 80-годишниот Кастро за првпат споменува повлекување од политичката сцена и од претседателската функција.
XS
SM
MD
LG