Достапни линкови

Вашингтон: Најмалку три лица загинаа во ледената бура во САД


Најмалку три лица загинаа во ледената бура која зафати неколу американски држави.Повеќе од 100 000 лица останаа без струја во делови на Пенсилванија и Вермонт, јавија официјалните власти. Метеоролозите предупредуваат на силни врнежи од снег и снежни покривка до 46 сантиметри во североисточниот дел од земјата.
XS
SM
MD
LG