Достапни линкови

Басра: Британските трупи им ја предадоа безбедносната контрола на ирачките сили


Британските трупи денеска им ја предадоа безбедносната контрола во провинцијата Басра на ирачките трупи. Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Милибанд го поздрави предавањето на контролата во Басра, оценувајќи дека станува збор за ,,значителен напредок“. Британските сили речиси пет години се грижеа за безбедноста во оваа провинција.
XS
SM
MD
LG